.:: Стрийська кооперативна ініціатива ::.Від кожного з нас залежить майбутнє України. На кожному з нас, тепер живучих, відповідальність за будучність УКРАЇНЦІВ, нації хлібосольної та співучої. Ми можемо багато тільки об’єднавши дрібні ініціативи у могутню ріку НАЦІОНАЛЬНОГО руху  в духовних, економічних, політичних справах.

Презентуємо Вам СТРИЙСЬКУ КООПЕРАТИВНУ ІНІЦІАТИВУ (СКІ) у рамках ЗАРВАНИЦЬКОЇ ІНІЦІАТИВИ, яка вже знайшла підтримку УКРАЇНЦІВ різних континентів. Запрошуємо своїми малими справами творчо розвивати її та залучати ширше коло людей. Ми можемо! Ой як можемо, якщо маємо чисте серце та бажання послужити один одному та всій громаді. Прошу всіх, хто має бажання приєднатися до цієї ініціативи, реалізовувати її разом з нами, пробуватиме поширювати у своїх громадах,  громадських організаціях,  спілках, товариствах, кооперативах і т.п. зголошуватися. Із всіх  зголошених  буде сформована група, яка перебуватиме у постійній комунікації щодо реалізації тих чи інших проектів, розширюватиме межі СКІ. Кожен із оголошених зможе взяти
участь у заходах так як позволятиме його час, ресурси та бажання. Важливо, що Ви будете у команді небайдужих людей, які мають добрий намір відродження українського солідаризму, українського духу, самоорганізації на засадах християнської любові.

Пропозиція відкрита як для окремих осіб , організацій, об’єднань, органів влади різних рівнів. Важливо – ДІЯТИ! Діяти УСВІДОМЛЕНО. Бо шлях долає той, хто йде.

Наше гасло було і є – «СВІЙ ДО СВОГО ПО СВОЄ».
СЛАВА УКРАЇНІ!


ЗГОЛОШЕННЯ до участі у групі підтримки та реалізації
«СТРИЙСЬКОЇ КООПЕРАТИВНОЇ ІНІЦІАТИВИ-2011»

ПРІЗВИЩЕ 
                                                   
ІМ`Я                                                         
ПОБАТЬКОВІ  
ОРГАНІЗАЦІЯ              
 
АДРЕСА  
ТЕЛЕФОН
 
Е-ПОШТА  
САЙТ  
 ВАШ КОМЕНТАР щодо участі, будь-які інші важливі думки  

______________________________/________________________/


Зголошення прошу надсилати на адресу:  petromak@ukr.net
Або факсом (03245) 7 10 80

 З повагою,
Петро МАКОВСЬКИЙ
Голова Ревізійної комісії КС «ВИГОДА»
11 серпня 2011 року, м.СтрийСТРИЙСЬКА КООПЕРАТИВНА ІНІЦІАТИВА


Ми, група стрийських кооператорів, громадських діячів, дружнє товариство, яке об`єднане кооперативними цінностями. Товариство, яке ще продовжує вірити, що ця ідея, християнська у своїй основі, може послужити маленькому УКРАЇНЦЕВі. Наша мета, використовуючи набутий досвід розвитку кредитної спілки «Вигоди», знання, дружні зв’язки із кооперативними установами України та світу, розширити можливості розвитку інших видів кооперативних форм взаємодопомоги для місцевих громад.


1) Що ми хочемо отримати в результаті нашої співпраці?


Направити кооперативний рух в певному напрямі, пам’ятаючи по славні історичні традиції та дух економічного солідаризму українців в Україні та світі. Кооперативна ідея має служити суспільству. Кооператив - це найнижча ділянка суспільства, де лідери (МОРАЛЬНІ, ВІДПОВІДАЛЬНІ, ПРОФЕСІЙНІ) проходять практичне навчання ЕКОНОМІКИ, ДЕМОКРАТІЇ, ПРОЗОРОСТІ, побудови здорових суспільних відносин ЛЮДИНА-ГРОМАДА-ЛЮДИНА, шліфують свою майстерність служити ГРОМАДІ, покращуючи матеріальний добробут один одного та всієї cпільноти.


2) Що ми маємо:


Однодумців, як рядових кооператорів, так і дуже поодиноких державних службовців, для яких кооперативна ідея це спосіб життя і думання. Досвід побудови кооперативної структури – кредитної спілки «ВИГОДА».


3) Конкретні кооперативні проекти, які ми можемо реалізувати, використовуючи наявний потенціал.КООПЕРАТИВ "ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ-ВІРА"


Ми маємо намір розвинути кооперативну форму співпраці у цьому кооперативі, дбаючи за здорове харчування, підтримку свого виробника, руйнуючи монополію перекупника та створюючи умови для економії коштів на зукупах.


ЛІКАРНЯНА КАСА “КАСА ЗДОРОВЯ СТРИЙЩИНИ”.


За відсутності страхової медицини, платності медицини ми хочемо створити таку касу взаємодопомоги, яка дозволить людям мати елементарне медичне забезпечення. Ми маємо вже досвід у цій діяльності, а тому питання тільки у розширенні членства та добрій інформаційній роботі.


Школа Обєднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).


Покращення житлового середовища людей можливо тільки виключно із приватної ініціативи жилців будинків, виходу з під впливу монопольних структур, власної відповідальності за управління своїм майном. ОСББ найкраща форма такої співпраці. Є вже чудові приклади самоорганізації людей, а тому треба поширювати цей досвід.


БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД (фундація).


Розвиток благодійності у громадах допоможе вирішувати різні соціальні питання, залучати різні категорії громадян до цієї важливої роботи. Ми маємо вчитися жертвувати, контролювати реальні проекти і цим створювати умови для розбудови довіри, збільшення віри у свої сили через солідарність. Із цією метою нами буде створено Благодійний фонд.


Проект розвитку громад “ЗМІЦНЕННЯ ДОВІРИ”


Власний проект КС "ВИГОДА" та Всеукраїнської громадської організації Центр прав людини «Громадська ініціатива» з розвитку місцевих громад, фінансово-економічної просвіти, комунікації.


СТРАТЕГІЯ СПІВПРАЦІ КС “ВИГОДА” із УГКЦ (2007-2020 рр).


Проект реалізовується із 2007 року. Зараз на етапі формування наглядового комітету проекту. Системно реалізувуємо чудовий проект "Проща до Зарваниці" у Міжнародний День Кооперації (перша субота липня). Маємо чудове розуміння на низу із окремими отцями та ієрархами. Плануємо кожного року проводити масові прощі до відпустових місць. У переговорному процесі щодо відкриття відділення кредитної спілки на базі Українського Католицького Університету.


ФЕСТИВАЛЬ КРЕДИТНОЇ СПІЛКИ "ВИГОДА".


Щорічне проведення фестивалів кредитної спілки, як найкраща можливість залучення громадських та творчих активностей філій спілки, а також залучення наших членів-підприємців, які матимуть можливість взяти участь у традиційному ярмарку у рамках проведення фестивалю. Традиційний місяць проведення - червень. Мета: пропогадна кооперативних цінностей та ідей соціального партнерства у громадах.


ФЕСТИВАЛЬ УКРАЇНСЬКИХ КРЕДИТНИХ СПІЛОК СВІТУ.


2012 рік.20 років від створення КС "ВИГОДА". Спільно із об`єднаннями українських кредитних спілок світу та за безпосередньої організаційної участі Української Світової Кооперативної Ради у м.Стрию провести цей грандіозний захід. Його можна поєднати з ЄВРО-2012. Ця ідея вже обговорена у середовищі лідерів кредитних спілок і отримала попередню підтримку.


Весь цей досвід і теоретичний, і практичний можна мультиплікувати на основі інших кредитних спілок України та інших країн, де проживають українці, пам’ятаючи про кооперативні цінності та практичну користь кожного проекту.


Все це локальний рівень. Рівень конкретної САМОВРЯДНОЇ громадської активності, де кредитна спілка “ВИГОДА” є організаційним осердям, людською базою, школою та інвестором.


Кінцевий результат - ефективні реалізовані моделі САМООРГАНІЗАЦІЇ на базі кредитних спілок. Міцна інтегрована система КООПЕРАЦІЇ за зразком економічно розвинених країн та демократій.


Закликаємо всіх людей доброї волі кому близькі ідеї СТРИЙСЬКОЇ КООПЕРАТИВНОЇ ІНІЦІАТИВИ, підтримати нашу працю, долучитися до реалізації конкретних проектів, об`єднати свої зусилля для покращення життя наших громад опираючись на економічний солідаризм, кооперативні та демократичні цінності.


Ми віримо, що краще ДІЯТИ ніж нарікати, краще шукати можливості, використовуючи наявний потенціал ніж чекати на доброго царя. Ми віримо, що доля у наших руках і тільки від нас залежить як ми живемо і як будуть жити наші діти та онуки - у країні ЛЮБОВІ, СОЛІДАРНОЇ ПРАЦІ, СПРАВЕДЛИВОСТІ, СЛУЖІННЯ або у рабській колонії без своєї мови, культури, економіки і байдуже яку назву вона носитиме. Краще робити ДОБРО і нехай будь-що буде. А буде все добре!


СЛАВА УКРАЇНІ!


 


Спостережна рада КС «ВИГОДА», м.Стрий


12 січня 2011 року

 

 


:: Тема дня:

  • Причини падіння курсу гривні до долара:

    загальний фон на світових ринках
    жорста привязка гривні до долара
    підвищення цін на сировину
    бездіяльність НБУ