Новини:

5 червень 2011 року


 

 
3-5 червня 2011р. з ініціативи настоятеля храму Успіння Пресвятої Богородиці о.Юрія та Пустомитівської філії КС «Вигода» відбулася поїздка парафіян та членів спілки по Черкащині.
Знайомство з Черкащиною ми розпочали з знаменитого Софіївського парку - перлини України в Умані. Софіївський парк - один з найромантичніших і найкрасивіших парків України. Тим цікавіше, що він був подарунком і символом вічного кохання графа Потоцького до Софії Вітт. Софія, ім`ям якої названо Дендропарк, вважалася однією з найкрасивіших жінок Європи. Не дивно, що для чарівної гречанки архітектори та інженери створили диво з каменю, води, архітектурних і головне природних композицій. І тепер, отримати задоволення від цього чудового парку може будь-який гість, що відвідав Умань.

Наступним місцем зупинки нашої групи було с.Керелівка, де пройшли дитячі роки Тараса Шевченка. Шевченкова хата, могила матері Тараса Шевченка, музей Т.Шевченка — святі місця нашого народу, де нам пощастило побувати в перший день нашої подорожі.

В Черкасах нас зустрів о.Юліан настоятель Української Греко-Католицької парафії  Покрови Пресвятої Богородиці м. Черкаси.

Наступного дня  разом з талановитим екскурсоводом Людмилою Федорівною ми поїхали по знаменитих місцях Золотої підкови Черкащини.

Урочище Холодний Яр:

Троїцька церква 1804 р. Свято-Троїцького Мотронинського жіночого монастиря ,1070-річний дуб Максима Залізняка та 800-річний дуб-внук – ботанічні та історичні пам’ятки, пам’ятник на могилі мирних жителів, розстріляних у 1943 р.

о.Юрій та о.Юліан відправили панахиду над могилою невинно убитих людей.

Село Суботів:

Іллінська церква Б. Хмельницького 1653 р., замчище Б.Хмельницького з залишками фундаментів кам’яниці ХVІІ ст., пам’ятник Б.Хмельницькому 1995 р.

Місто Чигирин:

Над містом височіє гора Замкова. В 1967 році на її вершині встановлено пам`ятник Богдану Хмельницькому, у підніжжі гори ми відвідали Музей Б.Хмельницького, Резиденцію Богдана Хмельницького.

Місто Черкаси:

Черка́си — місто, обласний та районний центр України, культурний та регіональний центр Центральної України, промисловий центр Центрального економічного району. Місто має давню історію і за час існування відіграло значну роль в історії всієї України. Черкаси були значним осередком формування Козаччини, мешканці міста брали безпосередню участь в Хмельниччині та Коліївщині.

Черкаси розташовані на високому правому березі головної річкової артерії України — Дніпра, зокрема, створеного в його середній течії Кременчуцького водосховища.

4 червня 2011р славне місто Черкаси святкувало своє 725 річчя.

В «Долині троянд», де розташувалася основна сцена,та на «Пагорбі Слави» — меморіальному комплексі  в місті Черкасах, зведеному в пам`ять про загиблих мешканців міста в роки Другої світової війни зібралося багато мешканців та гостей міста. Дніпровські води, гостинність черкащан, святковий концерт, надзвичайної краси феєрверк    зачарували нас.

Третій день нашої подорожі ми розпочали із Служби Божої в  парафії  Покрови Пресвятої Богородиці,  яка відбувалася в приміщенні Будинку офіцерів. Численна наша делегація у вишиванках заповнила невеличке приміщення. Службу Божу відправляли о.Юліан та о.Юрій. А після Служби Божої відбулося хрещення нового громадянина м. Черкас, якому батьки дали ім`я - Дмитро-Богдан-Іван.

Жертовна праця о.Юліана, який вірить у те, що храм Покрови Пресвятої Богородиці в м.Черкаси буде збудовано, викликала у нас сльози. Ми щиро вітали о.Юліана  і бажали здійснення всіх задумів.

В Каневі на могилі Тараса Шевченка після панахиди, яку відправив о.Юрій залунав гімн «Ще не вмерла Україна», «Як умру то поховайте...» . Дзвінкий спів нашої  групи було чути далеко з Чернечої гори.

Натхнені побаченим і почутим про Черкащину, повертаючись додому, забувши про втому, ми всю дорогу  співали українські народні пісні.

 

 

 

^


:: Тема дня:

  • Причини падіння курсу гривні до долара:

    загальний фон на світових ринках
    жорста привязка гривні до долара
    підвищення цін на сировину
    бездіяльність НБУ