Новини:

3 червень 2014 року


01 червня 2014 року відбулася чудова подія - Проща милосердя фонду громад "Рідня", яка наповнила любов`ю серця майже 300 прочан, що приїхали із різних куточків нашого краю - Стрийщини, Моршина, Бережан, Пустомит, Миколаєва, Сколього, Самбора. Серед прочан були також члени, працівники та члени виборних органів кредитної спілки «Вигода».

Архиєрейське богослужіння Єпарха Стрийського Владики Тараса Сеньківа (О.М.) надало прощі особливої ваги, піднесло працю всіх причетних до розвою Фонду громад "РІДНЯ" на вищий рівень розуміння важливості солідарного співжиття у громадах, служіння один одному.
Після богослужіння учасників Прощі щедро почастувала громада села Унева. А також ознайомила учасників із роботою свого сільського благодійного фонду ім.Климентія Шептицького. Парох громади о.Йосафат Войтех, він же голова Фонду, представив роботу виконану громадою. Вона вражає: відбудовано школу (була побудована ще у 19 ст.!!!), Народний дім, Фельдшерсько-акушерський пункт, упорядковано цвинтар, духовні споруди приведені до ідеального стану, закладено громадський сад (повернуто під тиском громади від спритних ділків) і багато іншого. Члени Ради БФ ім.Климентія Шептицького радо поділилися своїми ідеями, щиро розповіли про роботу у громаді, залучення кожного жителя села до роботи із покращення якості життя у селі. Вони також подякували ФГ "РІДНЯ" за кошти надані на проект із облаштування дитячого майданчика у селі (проект був відібраний незалежною Експертною радою фонду "РІДНЯ", як один із найкращих, де участь громади суттєво переважала вклад фонду).
У своєму виступі Владика Тарас особливо загострив увагу на потребі солідарності, потреби пошанування гідності кожної людини, потреби сповняти головну заповідь - любити ближнього як самого себе. Власне фонд "РІДНЯ" і фонд ім.Климентія Шептицького можуть стати добрим прикладом для інших - не чекати на "файного" дядька зверху, який наведе лад у нашому домі, а самим зробити - бо ніхто крім нас цього не зробить. Добрі справи робляться не швидко, а тому маймо терпіння і працюймо щоденно, оберігаючи себе і оточуючих від гріха ненависті, нелюбові, заздрості, лінощів. Маємо також подбати, щоб очистити себе від гріха корупції, який губить нашу гідність, руйнує суспільне життя і який прирівнюється до найтяжчого гріха - вбивства.
Вчімося безкорисно послужити один одному - це найвищий сенс земного життя, бо як сказано у Слові Божому - що Ви зробили одному із найменших братів - ви мені зробили.
Прочани щиро дякували громаді села Унів, і сповняючи гасло Прощі - Велика сила малої пожертви, передали о.Йосафату малу пожертву, яку склали у час подорожі і після богослужіння - 1775 грн на потреби їхнього фонду, чим заохочуючи ще більше до такої згуртованої праці на благо кожного жителя села, нашого краю, України та на славу Божу.
Подяка всім хто долучився до організації Прощі милосердя. Всім десятникам та низовикам, директору фонду Оксані ШМІЛИК, о.Олегу ОВЧАНИКУ (м.Стрий), о.ВІКТОРУ (м.Пустомити) за духовну опіку та сповідь учасників у час подорожі.
Особливо хочу подякувати п.Богдану СИДОРАКУ, який з ВЛАСНОЇ ініцівативи уклав чудовий співаник з нагоди такої події.


Щиро віримо, що сьогодні ми започаткували традицію - перша неділя червня - Проща милосердя Фонду громад "РІДНЯ" до Унева. Традиція, яка стане стежиною для багатьох до цієї чудової місцини, вибраної людьми і де так легко говорити з Богом. Амінь.

^


:: Тема дня:

  • Причини падіння курсу гривні до долара:

    загальний фон на світових ринках
    жорста привязка гривні до долара
    підвищення цін на сировину
    бездіяльність НБУ