:: 16.04.2010

::


 
Новини

16.04.2010

  

СПІЛЧАНСЬКІ ЗІБРАННЯ НА ФІЛІЯХ «ВИГОДИ»   

Вже стало доброю традицією, напередодні річних звітно-виборних зборів членів нашої кредитної спілки, проводити збори спілчан безпосередньо на філіях. Це дозволяє надати членству більш повну інформацію про стан справ не лише в цілому по спілці, але й поговорити про успіхи та проблеми безпосередньо на кожному відділенні. На таких зібраннях члени спілки можуть обговорити специфіку місцевої ситуації (своєї філії), запропонувати якесь нове бачення, домовитись про спільні зусилля щодо розбудови та розвитку спілчанської родини. Протягом березня такі зібрання відбулися на кожному віддаленому відділенні КС «Вигода».

Першими були самбірчани. Хоч не надто чисельно зібралася спілчанська громада Самбірщині, зате попрацювали активно та плідно. Про «Вигоду» в Самборі та околиці знають не лише, як про фінансову установу, але й як про громадськоактивну та державницьку спільноту. Підтвердженням цьому є участь спілки в різних місцевих заходах і не лише в якості меценатів. Про роботу на філії звітували керівник відділення Ірина Васьків та кредитний інспектор Леся Калічак. Крім звітної інформації про результати роботи за минулий 2009 рік, жваво обговорювалося питання розвитку філії. Для активізації та координації участі спілчан в розбудові відділення «Вигоди» на Самбірщині було обрано громадський комітет з 3-х осіб (Іван Пиртик, Василь Федірко, Павло Андрущенко), який з часом повинен перерости в повноцінну Раду філії.  

Не забарилися зі зборами і на Миколаївщині. Тут своя специфіка, свої передумови. Зокрема приходиться по новому завойовувати довіру мешканців, оскільки недобрий поголос пішов внаслідок не зовсім порядної діяльності інших фінансових установ. Та не зважаючи на це все, відділення розвивається і поступово також займає свою надійну нішу як у фінансовій діяльності так і в громадському житті. Про це та інше спілчанам доповіла кредитний інспектор Наталя Бобиляк.

Збори на одній з наймолодших філій «Вигоди» в Сокалі додали оптимізму не лише місцевим спілчанам, але й дали своєрідні позитивні сигнали для всієї спілки, а може й для нашої справи кооперації в загальному. Справа в тому, що на Сокальщині серед спілчан є чимало людей, які не нарікають на час, а беруться за справу, започатковуючи власний бізнес, шукаючи ще незайняті ніші на ринку. І це не лише ринок послуг, але й виробництва, що дуже важливо. На цьому позитивному прикладі при кожній нагоді наголошує голова правління спілки Марія Сюма. А про роботу філії на Сокальщині в 2009 році та про найближчі плани доповіла кредитний інспектор Жанна Журавінська.  

11 березня 2010 року відбулися чергові збори членів кредитної спілки «Вигоди» і на філії в м. Сколе. Спілчани зібралися, щоб заслухати звіт працівників про роботу філії за 2009 рік, обговорити питання, які їх хвилюють, поспілкуватися одні з одними. Члени кредитної спілки з цікавістю заслухали звіт кредитного інспектора Надії Русини та поставили ряд питань: про те яким чином захищає себе кредитна спілка в час кризи, чим вона відрізняється від банків, чи відрізняються відсотки за кредит за видами кредиту. Особливу увагу присутніх привернув кредит на енергозбереження. Саме цей вид кредитування ввійшов у програму Львівської ОДА, за якою користувачам такого кредиту з обласного бюджету відшкодовується частина відсотків сплачених за кредит.  Присутні відмітили, що їм також цікава ідея, яка вже почала обговорюватися між кредитною спілкою та представниками Сколівської РДА, про впровадження проекту кредитування зеленого туризму.  

Збори в Жидачеві це завжди маленьке свято. Йдеться не про урочистості, а про справжню непідробну спілчанську активність. Стільки доречних, кваліфікованих та відвертих запитань не звучало майже на жодній з філій. Таке щире і відверте спілкування просто додає впевненості працівникам, зміцнює довіру членства до нашої спілки. Тут вперше ще 2 роки тому було сформовано Раду філії, яка є ядром для підтримки спілчанської активності, сприяння активності у громадській роботі, участі у різних громадських заходах і навіть своєрідної допомоги працівникам з боку звичайних вигодян. Про досягнення на філії в минулому році доповідала керівник відділення Галина Овсянецька.

В Пустомитах учасники зборів почувались як одна велика родина. Це відділення де, крім інших досягнень, є найбільше виданих кредитів на енергоощадні заходи. Тут також зростає довіра членства до своєї фінансової установи. А підтвердженням такої довіри є зростання кількості депозитів, тобто люди довіряють спілці свої фінансові заощадження. Не байдужою є спілчанська громада філії і до громадського життя. Про це та інше розповіла керівник відділення Ольга Петришин.

Збори членів спілки в Бережанах були і робочими і урочистими водночас. Робочої атмосфери надав виступ голови правління Марії Сюми, яка відповіла на ряд важливих запитань, що виникли у присутніх спілчан. А урочистості зібранню додали юні гості з місцевого Будинку творчості дітей та юнацтва, які під керівництвом спілчанки Люби Ониськів привітали учасників зборів. Звучали слова, що спонукають до розбудови та утвердження нашої держави. Про роботу безпосередньо на філії розповіла керівник відділення Марія Футерко.

В Моршині збори на філії не планувалися, але 18 березня активні члени зібралися для того, щоб обговорити питання поводження на фінансовому ринку, що є складовою фінансової просвіти, яку проводить наша спілка як для членів так і для всіх зацікавлених. Тому спілкування протягом години не оминуло і питань, які стосуються роботи нашої найпершої філії «Вигоди», тобто відділення у Моршині. Крім особливостей щодо поводження з фінансами працівники відділення Ольга Сидорак та Оксана Маковська розповіли про ситуацію в спілці загалом та про роботу зокрема на філії. 

Завершальними у запланованому графіку були збори в Калуші. Спілчани, які належать до одного з наймолодших відділень «Вигоди» наразі збираються не надто чисельно, але всі хто прийшов на збори були активними і подавали свої ідеї щодо розвитку філії, висловлювали різні міркування стосовно поточної роботи, дякували за ретельне та ввічливе обслуговування.

Найбільше подяк та щирого захоплення звучало на зібранні 23 березня в Старому Самборі, яке теж попередньо не планувалося, адже там нема окремого відділення, а Старосамбірщину обслуговує Самбірська філія. Але в Старому Самборі через партнерство з «Просвітою» безпосередньо на місці надає консультації кредитний інспектор Роман Олійник і це сприяє активності та допомагає спілчанам оперативніше отримати послуги. Активність спілчан Старого Самбора підтверджується ще й тим, що на зібранні вирішили ввести у раду Самібірської філії представника від Старосамбірщини, довіривши таку місію пані Любі Галай.  

Василь Щекун,

заступник голови Спостережної ради


:: Тема дня:

  • Причини падіння курсу гривні до долара:

    загальний фон на світових ринках
    жорста привязка гривні до долара
    підвищення цін на сировину
    бездіяльність НБУ