Новини:

17 листопад 2015 року


 КС “ВИГОДА”: З ГРОМАДОЮ І ДЛЯ ГРОМАДИ 


Мабуть кредитна спілка “Вигода” особливого представлення не потребує. За понад двадцять років своєї діяльності (а це значимий досвід) вона, як громадсько-фінансова установа набула значимого досвіду і популярності. Недарма її рейтинг один з найвищих у країні. “Вигода” однією з перших виступила  ініціатором заснування філій. І це стало для неї одним із стратегічних напрямів, бо дає змогу краще пропонувати людям розв’язання своїх економічних проблем через громадську, кооперативну організацію – кредитну спілку.
Якщо повернутися в історію, то сьогоднішню “Вигоду” можна іменувати продовжувачем традицій української кооперації на наших теренах ХІХ-ХХ століть. Свого часу Митрополит Андрей Шептицький виголосив такі слова: “Кооперація – це потіха народу, на яку спирається його добробут”. І ще – “Нехай будуче покоління візьме у свої руки промисел і торгівлю, бо бідний той народ, що немає промислу...”.тоді кооперація була не тільки економічною структурою, але й провідником національної ідеї, стала носієм української свідомості.
Із відродженням української державності відроджується і набуває розвитку кооперативний рух, створюються кредитні спілки. У 1992 році народилася Стрийська кредитна спілка “Вигода”, яка є нині успішною кооперативною установою. Її основними завданнями були і залишаються (процитую): “розвиток українців духовно та фізично, турбота про громаду, співпраця з іншими кооперативами, допомога нужденним, справи на славу Божу”. Більш детально розповісти про діяльність “Вигоди” попросила керуючу центральним офісом кредитної спілки Галину ГАРБОВСЬКУ.

На фінансовому ринку країни, – сказала п. Галина, – працюємо вже 23 рік. І найголовніше – працюємо успішно, йдемо в ногу з часом, пропонуючи повсякчас нові продукти для наших членів. Лише впродовж минулого року поповнили ряди нашого членства 1508 осіб, а розмір активів становить майже 50 мільйонів гривень. Стабільні позитивні результати роботи та планомірний розвиток сприяють тому, що приміром, впродовж минулого року резервний капітал кредитної спілки збільшився на 1,63 мільйона гривень і на кінець 2014 року склав 15,6 мільйона гривень. Загалом наприкінці 2014  року активи нашої спілки склали майже 50 мільйонів гривень. Причому четверта їх частина акумулюється саме у Стрию. Це яскраве свідчення надійності та розвитку установи. Підсумовуючи результати кредитної діяльності спілки, аналізуючи її фінансові показники, можна з впевненістю сказати, що “Вигода” має міцний економічний потенціал для подальшого розвитку. Якщо проаналізувати роботу за минулий рік, то члена спілки було надано 6664 кредити на суму 56 мільйонів гривень. З них 128 кредитів на підприємницьку діяльність, 52 – на фермерську діяльність  та ведення особистих селянських господарств, 67 кредитів на житло, 27 –на придбання автомобілів, 187 – кредити на енергозбереження, решта – кредити на споживчі потреби, в тому числі на оплату навчання дітей у вузах. Кредитний комітет контролює видачу кредитів та проводить моніторинг їх сплати. До речі, лише за останні десять днів видано стриянам 45 кредитів.

Минулий рік був непростим для країни загалом. Нестабільною була ситуація  і на фінансовому ринку. Але незважаючи на всі ці труднощі, робота “Вигоди” і далі відзначалася надійністю, стабільністю та порядністю. 2014-й ми завершили прибутково – збільшили капітал спілки, наростили так званий кредитний портфель, покращили його якість. Веду до того, що члени кредитної спілки не помиляються, обравши нашу фінансову установу для збереження своїх заощаджень. Наша кредитівка сумлінно виконує зобов’язання перед своїми членами, справно   виплачує проценти за внесками (вкладами) членів спілки на депозитні рахунки, повертає вклади та приймає нові. І все це красномовно свідчить як про надійну роботу “Вигоди”, так і про високу довіру наших членів.

У “Вигоди” чималий портфель цікавих пропозицій. Розкажіть про деякі з них.

Наша спілка спричинилася до впровадження програми енергозбереження “збережемо тепло разом” за сприяння обласної ради та облдержадміністрації, що успішно впроваджується вже кілька років поспіль. Цей проект немає аналогів в Україні. Згідно з цією програмою надаємо часткове відшкодування відсотків за кредитом на встановлення та реконструкцію індивідуальних систем опалення, утеплення будинків,  встановлення та реконструкцію електропостачання за енергоощадними технологіями, використання альтернативних до газу джерел енергії, встановлення та заміна віконно-балконних конструкцій, вхідних дверей тощо. Це сьогодні особливо актуально у зв’язку із значним підвищенням цін на газ, тепло.

Не менш важлива й інша програма, щодо підтримки фермерів та виробників сільськогосподарської продукції. Зокрема надаємо кредити на ведення особистих селянських господарств – для встановлення теплиць; розведення кролів, свиней, корів; вирощування городини, ягідних культур; облаштування пасік, придбання відповідної сільськогосподарської техніки, добрив, кормів, засобів захисту рослин та ін.

Надаємо кредити на споживчі цілі, на ремонт житла, проведення урочистостей, придбання побутової техніки та меблів, на будівництво чи придбання житла тощо. А щодо заощаджень наших членів, пропонуємо хорошу депозитну програму, за якою у нас найбільший відсоток у гривнях. Маю на увазі термінові та безтерімнові депозити, накопичувальні, зі щомісячною виплатою відсотків, з виплатою відсотків наприкінці терміну, для пенсіонерів, а також дитячий внесок “Скарбничка”. Гаслом усіх їх є слова: “Обертай грошима з вигодою”. І це ще не всі наші пропозиції.

Не зайвим буде сказати і те, що важливим аспектом у роботі “Вигода” є організація підвищення професійного рівня як своїх працівників та зацікавлених членів, так і представників інших кредитних спілок України, для яких наша спілка стала базою навчання та переймання позитивного досвіду. Ми є учасниками національної Асоціації кредитних спілок України. Надаємо консультативно-методичну допомогу зі створення кредитівок в різних куточках країни та підтримку діяльності вже існуючих спілок.

Пані Галино, продовження цієї теми запитання: скільки представництв “Вигоди” працюють сьогодні?

  - Коли “Вигода” остаточно викрастилізувалася як громадська фінансова організація, постало питання щодо створення представництв. Перша філія “Вигоди” була відкрита у Моршині у 1999 році.  Згодом повноцінно запрацювала філія у Жидачеві, а далі – у Пустомитах, Самборі, Сколе, Миколаєві, у Бережангах, Калуші, Сокалі. На сьогоднішній  день кредитна спілка  “Вигода” має 17 філій у Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській областях. “Вигода” однією з перших виступила ініціатором заснування філій, що стало одним з наших стратегічних напрямків роботи. Бо він дозволяє більше вивчити і пізнати наші регіони і, таким чином, пропонувати їх мешканцям допомогу у розв’язання економічних проблем.

  - Окрім того, що “Вигода” пропонує людям фінансову допомогу та підтримку, вона ще й виступає ініціатором проведення різноманітних акцій, спрямованих на формування свідомості громади.

- Завдання кооперативного об’єднання – допомога своїм членам у задоволенні духовних та матеріальних потреб, підтримка культурно-просвітницьких заходів. на таких засадах завжди і стояла українська кооперація. Ця традиція зберігається і донині. “Вигода” підтримувала та організовувала різноманітні акції, спрямовані на підняття національно-патріотичного духу людей. Зокрема кредитівка підтримала понад 100 авторів різних видань. Таким виданням, про яке не можна не сказати, є книга О. Олесницького “Сторінки мого життя”. Це перевидання є науковою працею з відповідними коментарями та поясненнями вчених істориків.

- Завжди кредитівка охоче підтримувала молодь. Традиційними вже стало багато заходів, які проводять і наші філії з дітьми та молоддю. І не тільки. Зазначу, лише впродовж минулого року організовано нашими силами у десяти містах Львівщини та Тернопільщини акцію до ювілею Т. Шевченка. На площу міста Тернопільщини із Заповітом Кобзаря, прощу до Унівської лаври, Марійського центру у Зарваниці. Проведено Міжнародний музичний табір, учасниками якого були 280 дітей віком від 10 до 15 років, а ще стали співорганізатором фестивалю-ярмарку “Стрий-органік-фест”. Проведено форум стрийської кооперативної ініціативи, взяли участь у форумі “Економічна самоорганізація людей з невеликими статками”. Організовуємо заходи до Дня Незалежності, свята до дня Святого Миколая та “прощання з колядою”.  Допомагаємо та підтримуємо військових в зоні АТО. Повірте, їх усіх перелічити непросто.

  Завдяки довірі до нашої фінансової установи і підтримці її членів кредитна спілка “Вигода” змогла стати такою, якою є сьогодні. Бо плекаючи кооперативні цінності в громаді через довіру, дбаючи про стабільність та надійність установи, надаючи якісні фінансові послуги, підтримуючи громадське життя Стрийщини, прагнемо становлення заможного свідомого сучасного українця-християнина. А гасло “Свій до свого по своє”  в усі часи було і залишається нашим дороговказом.

Любов ТИЧЕНКО.    


 ^


:: Тема дня:

  • Причини падіння курсу гривні до долара:

    загальний фон на світових ринках
    жорста привязка гривні до долара
    підвищення цін на сировину
    бездіяльність НБУ