Новини:

1 лютий 2011 року


 ВИТАВ НАД МІСТОМ ДУХ РІЗДВА

 
Це відчувалося, ще й як відчувалося минулої неділі — останньої в січні, коли до Будинку офіцерів стали з`їжджатися художні колективи нашого району. Відповідальний за фестиваль зимового фольклору, директор районного Народного дому Микола Кисиличак, зустрічаючи аматорів з Бабини і Баранівців, Воютич і Викіт, Волі Баранецької і Монастирця, Ралівки і Черхави, не без задоволення констатував: “А буде ще стільки ж”.

Десь близько тринадцятої години з`явилися і перші глядачі — це парафіяни храму Покрова Пресвятої Богородиці. Вони та інші самбірчани стали свідками своєрідної феєрії за участю колядників, щедрувальників і віншувальників, вертепних та інших лицедіїв. Тематичну сценографію виконав художник Олег Чорній.

До фестивалю долучилася Самбірська філія кредитної спілки “Вигода”, і це була теж особлива його прикмета. Керуюча установою Ірина Васьків разом зі співпрацівницями Ольгою Грабовецькою та Лесею Калічак упродовж усього заходу частували самодіяльних артистів та їх симпатиків пахучим чаєм і пампушками.

Вже четвертий рік поспіль переглядаю програму фестивалю “Возвеселімся всі радо нині”. Повинен зазначити, що цьогоріч кожен сільський гурт на належному рівні демонстрував свою художню майстерність. Продуманими і якісно виготовленими були театральні костюми, а кожен виконавець мав необхідний реквізит.

Подячною виявилася фінальна частина, в якій мав слово начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Василь Федірко. При цьому, він віддав належне співпраці з відділом у справах сім`ї, молоді та спорту. Перший культосвітянин району провів нагородження всіх колективів — учасників свята зимового фольклору і висловив упевненість, що через рік новонароджене Дитя Боже знову покличе колядників до храмів, під вікна людських осель та на подіуми Народних домів.

А для “Новин Самбора” отець храму Різдва Пресвятої Богородиці Любомир Григель сказав: “Похваліть християнську молодь Самбірщини, яка, прилучаючись до сакрального мистецтва, розвиває невмирущу народну творчість. Вражає жест доброчинства з боку “Вигоди”, яка своїми діями гарно доповнила фестиваль”.

                                                                                               Омелян Леськів
                                                       (передрук з газети “Новини Самбора” від 01.02.20011р.)

^


:: Тема дня:

  • Причини падіння курсу гривні до долара:

    загальний фон на світових ринках
    жорста привязка гривні до долара
    підвищення цін на сировину
    бездіяльність НБУ