:: 16.11.2014

::


 
Новини

16.11.2014

  

ПРОЩА ДО БОРИСЛАВА

15 листопада 2014р. Пустомитівська філія кредитної спілки "Вигода" організувала поїздку членів спілки і всіх бажаючих до Борислава. В цей складний для України час, час війни, п`ятдесят жителів пустомитівщини  поклонилися мощам святих у церкві св.Анни, помолилися за здоров`я своє, своїх родин та воїнів, які захищають нашу неньку Україну від лютого ворога, за мир і спокій на нашій святій землі.

Місцевий священик о.Роман Василів під склепінням церкви святої Анни зібрав найбільшу в Україні колекцію мощів різних святих. Сімсот мощів — це мініатюрні часточки, ледь помітні неозброєним оком і запечатані в невеличких прозорих капсулах. Капсули вкладені у спеціально виготовлені дощечки із зображенням святого.

Люди їдуть з усієї Західної України — і не тільки із Західної — аби отець Роман помолився над хворим, помазав його миром, а до голови приклав дивовижну річ — мощовик, у якому зберігаються 54 реліквії, пов’язані із життям та смертю Ісуса Христа. Мощовик складається з чотирьох частин, кожна з яких запечатана спеціальною печаткою, зокрема й архиєпископською.

Подібної святині нема більше ніде у світі— хіба десь в Італії, але й там таких реліквій в одному місці може бути не більше двох десятків.

Святині зазвичай привозять до Борислава з Апостольської столиці. Кожна має ватиканський документ й автентику. Цим займається Конгрегація до справ святих. Вона має постуляторів — осіб, які відповідають за консервацію мощей, за їхнє перебування. Дещо виставлено в церквах, а дещо зберігають у спеціальних сховищах у Римі.

Кожен, хто приходить до церкви святої Анни, намагається знайти свого святого заступника. За розповідями отця-доктора Романа Василіва, зцілення відбуваються регулярно.

Нині Борислав — один із паломницьких центрів в Україні, а з благословення патріарха Любомира Гузара храм святої Анни проголошено церквою-лічницею, де зцілюють рак, екзему, гіпертонію, психічні недуги.

Прочани буди дуже вдячні кредитній спілці “Вигода” за організовану прощу.:: Тема дня:

  • Причини падіння курсу гривні до долара:

    загальний фон на світових ринках
    жорста привязка гривні до долара
    підвищення цін на сировину
    бездіяльність НБУ