:: 07.04.2011

::


 
Новини

07.04.2011

  

Конференція Кооперативні можливості у сільському господарстві
Конференція Кооперативні можливості у сільському господарстві
7 квітня 2011 року в Стрию в приміщенні Духовної просвіти на парафії УГКЦ Всіх Святих Українського Народу відбулася конференція «Кооперативні можливості у сільському господарстві».

 Ініціатором проведення її стала кредитна спілка «Вигода», яка власним прикладом як фінансовий кооператив впроваджує свій кооперативний досвід у різних напрямках економічного життя не тільки Стрийщини, але й області, а також сусідніх прилеглих областей.

Відродився споживчий кооператив здорового харчування «Віра», активніше запрацювала Лікарняна каса здоров`я Cтрийщини.

Андрій Сітник, голова наглядової ради кооперативу Донбас-Карпати
Андрій Сітник, голова наглядової ради кооперативу Донбас-Карпати
Останнім часом запізналися ми   з сусідами, що мають цінний досвід праці в кооперативі «Донбас-Карпати», а саме з головою його наглядової ради п. Андрієм Сітником, який радо ділиться своїми знаннями з усіма бажаючими. Ці починання схвалюють і учасники громадського руху «Зарваницька ініціатива».

  Отже, зустріч, яка відбулася, також проходила в контексті кооперування, але тепер — фермерів, сільськогосподарських виробників. Кликали всіх бажаючих, проте змогли приїхати понад 40 осіб, зокрема із Стрийщини, Жидачівщини, Миколаївщини, Пустомитівщини, Самбірщини, Івано-Франківщини, Тернопілля.

голова кооперативу Віра Петро Маковський
голова кооперативу Віра Петро Маковський
Про наш кооперативний досвід проінформував присутніх голова кооперативу «Віра» Петро Маковський. З роботою КС «Вигода» ознайомила присутніх голова правління Марія Сюма. Андрій Сітник — голова кооперативу «Донбас-Карпати» захопив присутніх своїми цікавими пропозиціями щодо облаштування сховищ, застосування сучасних технологій та техніки, створення господарств, які б продукували посівний матеріал, та систему доставки продукції від виробника до споживача. п. Андрій навіть привіз із собою для проби мішок сортової насіннєвої картоплі, яку змогли для проби отримати всі бажаючі.

Конференція Кооперативні можливості у сільському господарстві
Конференція Кооперативні можливості у сільському господарстві
  Присутні змогли багато чого взяти для себе один від одного, обмінялися контактами, замовили необхідне для себе, що знайшлося у колег, почерпнули багато нового, але одним із цінних результатів зустрічі став Меморандум між фермерами, які готові створити у кредитній спілці «Вигода» спеціальний фермерський фонд для кредитування своїх потреб у майбутньому. Кредитна спілка зі своєї сторони ініціюватиме на рівні районих рад, адміністрацій та Львівської обласної ради і облдержадміністрації створити програму підтримки фермерів подібно до діючої програми енергозбереження.

Спрацювали добре, тож до діла!

:: Тема дня:

  • Причини падіння курсу гривні до долара:

    загальний фон на світових ринках
    жорста привязка гривні до долара
    підвищення цін на сировину
    бездіяльність НБУ